Green Light For Youth Employment

Date:Eki 14, 2014

green-light

GEO olarak 2 – 8 Mart tarihlerinde Barnard Castle, Newcastle / İngiltere’de gerçekleştirilen “Green Light for Environmental Employment” adlı Eylem 4.3 Eğitim Kursu Projesi’ne ortak olduk.

6 gün boyunca gerçekleştirilen eğitim kursunda, yaygın öğrenme metotları kullanılarak, çevresel sürdürülebilirlik konusu ekseninde gençlik istihdamı, gençlerin süreçlere dahil edilmesi ve aktif katılımı, yeşil dostu politikalar kullanarak istihdam sağlama ve belirlenen hedeflere ulaşma konusunda çeşitli atölye çalışmaları, dış mekan etkinlikleri, beyin fırtınaları gerçekleştirilmiştir. Aynı zamanda, iklim değişikliği ve çevresel problemler kaynaklı genç göçü ele alınmış ve bu konu üzerine odaklanılmıştır.

Barnard Castle, Newcastle – Kuzey İngiltere’de proje gerçekleştirilmiştir. Konaklama mekanı eco-friendly olup enerjisini güneş panelleri ile elde eden taş binadır. Ayrıca içerisinde bir çok sosyal, kültürel ve sportif faaliyet imkanının bulunduğu bir tesistir. Projeye; İngiltere, Türkiye, Danimarka ve Bulgaristan ülkelerinden gençlerin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.