Çevre Kütüphanesi

Date:Eki 14, 2014

cevre_kutuphanesi

Türkiye’nin ilk Çevre Kütüphanesi Küresel Çevre Derneği tarafından Burdur gölünün kıyısında yer alan Lisinia Doğal Hayatı Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kuruluyor!

GEO’nun en önemli hedefleri arasında yer alan sürdürülebilir kalkınma için doğaya saygılı ve farkındalık sahibi bireylerin yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla Lisinia Doğal Hayatı Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından desteklenen Çevre Kütüphanesi projesi ile merkezde yer alan tamamen doğal yöntemler kullanılarak yapılmış alan içerisine, merkeze yurt içi ve yurt dışından gelen binlerce gönüllünün yararlanması amacıyla Türkiye’nin ilk Çevre Kütüphanesi kurulma çalışmalarına başlandı.

cevre_kutuphanesi1

Proje kapsamında Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından kişiler ve kurumların bağışladıkları kitaplar uzman ekip tarafından tek tek değerlendirilecek, sınıflandırılacak ve oluşturulacak arşiv sistemine dahil edilecek. Sonrasında ise oluşturulan alan içerisindeki raflarda yerini alacak. Kütüphane içerisindeki tüm kitaplardan hem merkeze gelen ziyaretçiler yararlanacak hem de internet sitemiz üzerinden takip edilebilecek arşiv sistemi sayesinde tüm kitaplar Türkiye’nin farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine dönemlik olarak ücretsiz bir şekilde gönderilecek.

Proje kapsamında oluşturulacak kütüphane için ilk aşamada 1000 kitabın toplanması ve arşivlenmesi hedefleniyor. Sizde bu projeye kitap bağışlayarak katkıda bulunmak istiyorsanız lütfen sitemizde yer alan iletişim adreslerimizden bizimle iletişime geçiniz…