Uluslararası Yeşil Kariyer Zirvesi Katılımcı Çağrısı

“Küresel Çevre Derneği” tarafından “International Green Employment Summit – Uluslararası Yeşil Kariyer Zirvesi” projesi Antalya’da 5-10 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. 5 gün sürecek zirvemiz için Türk katılımcılar aranmaktadır.

“International Green Employment Summit – Uluslararası Yeşil Kariyer Zirvesi” projesi; Erasmus+ Gençlik Programı kapsamında Avrupa Komisyonu, Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanlığı ve Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenmekte ve fonlanmaktadır.

“International Green Employment Summit” projesinin amacı; sürdürülebilir kalkınmaya katkı koyacak yeşil bir ekonomiye geçişi teşvik ederek bu alanda gençler için yeni ve alternatif istihdam olanaklarının ortaya çıkmasına katkı koymaktır. Bu kapsamda uluslararası iyi örnekleri incelemek ve transfer etmeyi hedefliyoruz. Bunun sonucunda ise akademisyen, sivil toplum temsilcisi, özel sektör temsilcileri, uzman, karar verici ve gençlerin dahil olduğu geniş katılımlı bir bakış açısı ile bu amaca hizmet edecek taslak bir “Sürdürülebilir Kalkınma Temelli Genç İstihdamının Geliştirilmesi Planı ” ortaya çıkaracağız. Bu amaçla 5-10 Şubat 2018 tarihleri arasında Antalya’da Türkiye, Yunanistan ve Litvanya’dan genç katılımcılarla atölyeler, dış mekan etkinlikleri, uzman buluşmaları, kültürel faaliyetler, beyin fırtınası ve medya kullanımı gibi araç ve metotları kullanarak verimli bir proje gerçekleştirilecektir.

Proje hakkında ayrıntılı bilgi almak için TIKLAYIN!

Aşağıda belirtilen kriterleri sağlayanlar arasından seçilecek gençler katılıma hak kazanacaktır:

-18 – 30 yaş aralığında olmak,

-Minimum pre-intermediate seviyede İngilizce yazmak ve konuşmak, (Zirve kapsamında tüm etkinlikler İngilizce olarak gerçekleştirilecektir.)

-Zirvenin temel konularına ilgili ve öğrenmeye istekli olmak,

-5 gün boyunca atölyelere eksiksiz katılım gösterebilmek ve enerjisi yüksek olmak,

Tüm katılımcılarımıza katılım sertifikası verilecektir.

NOT1: Proje süresince konaklama ve yemek masrafları karşılanacak olup, yol masrafı için ise max. bütçe kişi başı 20 Euro’dur.

NOT2: Tüm etkinlikler İngilizce gerçekleştirilecektir.

Başvuru yapmak için TIKLAYIN!

Sonuçlar, internet sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden yayınlanacaktır…

Projede yer almak isteyen katılımcılarımız için son başvuru tarihi 21 Ocak 2018 saat 17.00’dır.

Yazar

Cevapla

*

captcha *